معرفی خودرومعرفی خودروهای خارجی

بررسی مرسدس-مایباخ GLS

مدتی طول کشید اما مرسدس سرانجام پاسخ محکم خود به بنتلی بنتایگا و رولزرویس کولینان را رو کرد! یک سال پس از عرضه نسل دوم GLS، ژرمن‌ها این شاسی‌بلند بزرگ را به نام و نشان برجسته مایباخ مزین کرده و آن را با هویت کامل مرسدس-مایباخ GLS روانه جاده‌ها کرده‌اند.

مایباخ GLS

درست در نقطه مقابل مایباخ S کلاس جدید، GLS قدبلند ابعاد اولیه و فاصله بین محوری نسخه استاندارد را حفظ کرده است. البته برخی ویژگی‌های خاص و انحصاری در این شاسی‌بلند بسیار لوکس دیده می‌شوند.

مایباخ GLS

این خودرو با حذف نیمکت صندلی سه نفره عقب با دو صندلی بزرگ و لوکس خود را از سایر نسخه‌های استاندارد GLS متمایز می‌کند. این صندلی‌ها دارای حالت خم شوندگی و استراحتگاه‌های پای بسط یافته هستند که در واقع می‌توانند صندلی‌ها را به یک محیط آرام برای استراحت تبدیل کنند. این کار فقط با فشار یک دکمه صورت می‌گیرد.

مایباخ GLS

اگر سرنشینان بخش عقب نیازمند فضای بیشتری باشند صندلی‌های جلویی را می‌توان کاملاً زیر داشبورد تا کرد. برای تاجران و ثروتمندانی که کار زیادی دارند هم یک جفت صندلی تاشونده وجود دارد که در کنسول مرکزی عقب قرار گرفته است. اگر هم این افراد بخواهند پس از امضای یک قرارداد مهم و پیروزی در آن جشن کوچکی بگیرند کافی است از خنک کننده بین صندلی‌ها یک نوشیدنی برداشته و میل کنند!

مایباخ GLS

پکیج فرست کلاس GLS قیمت ۷ هزار پوندی داشته اما برای خودرویی که حداقل قیمت ۱۶۰۹۸۵ پوندی دارد این موارد خیلی مهم نخواهد بود.

در داخل کابین شاهد چرم و چوب بیشتری نسبت به هر شاسی‌بلند دیگری خواهید بود و به این موارد باید نورپردازی جذاب LED و چندین کیلومتر دوخت را اضافه کرد؛ اما این تنها چیزی نیز که باعث ایجاد حس فوق‌العاده‌ای می‌شود زیرا سکوت کابین نیز جزو شاخصه‌های آن است. مرسدس تلاش زیادی را صرف بهبود کیفیت سواری مایباخ GLS کرده و یک دیواره بین صندلی‌های عقب و محفظه بار نصب کرده است. شاید این کار باعث کم شدن چند لیتر از ظرفیت محفظه بار شود اما حس خاص و ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.

اگرچه افرادی که از رولزرویس و بنتلی پیاده شده و سوار مرسدس می‌شوند چیز خاصی را حس نکنند اما شاید رانندگان چیزهایی را گم کنند که قبلاً در محصولات بریتانیایی‌ها تجربه کرده‌اند. مایباخ GLS فقط با پیشرانه ۸ سیلندر بنزینی عرضه می‌شود درحالی‌که دو بریتانیایی یاد شده با پیشرانه‌های نرم‌تر ۱۲ سیلندر در دسترس هستند.

مایباخ GLS

این خودروی آلمانی به نیروگاه ۸ سیلندر ۴ لیتری توربوی مشهور مرسدس مجهز بوده و از دستیار هیبریدی سود می‌برد. قدرت کل پیشرانه به ۵۴۹ اسب بخار و گشتاور آن به ۷۳۰ نیوتون متر می‌رسد. سیستم ۴۸ ولتی یاد شده تأثیر زیادی روی پرفورمنس کلی خودرو ندارد اما در زمان شروع به حرکت و کنده شدن از زمین کمی از فشار کار پیشرانه را می‌کاهد. این سیستم همچنین برای کمک به بهبود مصرف سوخت طراحی شده اما خب واضح است که مایباخ GLS خودروی تشنه‌ای بوده و در هر صد کیلومتر ۱۱.۷ لیتر سوخت مصرف می‌کند.

مایباخ GLS

با وزن حدود دو و نیم تنی شاید انتظار داشته باشید سرعت گرفتن با GLS امری پر سر و صدا و کند باشد اما پیشرانه گشتاور زیادی را از همان دورهای پایین در دسترس راننده قرار داده و هنوز هم صدای چندانی از پیشرانه به کابین نفوذ نمی‌کند.

مایباخ GLS

حتی اگر پدال گاز را ته انتها فشار داده و تمامی قدرت را درخواست کنید صدای پیشرانه همچنان خفته باقی مانده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر مایباخ GLS در ۴.۹ ثانیه ثبت می‌شود. گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک هم تعویض‌های سریع و نرمی را به نمایش می‌گذارد تا همه‌چیز با خونسردی خاصی پیش برود؛ اما این یک شاسی‌بلند برای رانندگی سریع نیست. مایباخ GLS همیشه بزرگ و سنگین حس می‌شود بنابراین بهتر است سواری ریلکس و آرامی با آن داشته باشید.

مایباخ GLS

همان‌گونه که از شاسی‌بلندی متمرکز روی آسایش و راحتی انتظار می‌رود، فرمان خودرو بسیار سبک و سیستم تعلیق نیز نرم و راحت است. تمامی سیستم‌های این خودرو برای ارائه حداکثر راحتی در صندلی‌های عقب تنظیم شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به کنترل بدنه فعال اشاره کرد.

مایباخ GLS

مایباخ واقعاً شما را از دنیای بیرون جدا می‌کند و هر زمان که خواستید می‌توانید آفتاب‌گیرهای برقی را بالا ببرید تا حداکثر حریم خصوصی را داشته باشید.

مایباخ GLS

مرسدس-مایباخ GLS یک رقیب کاملاً قابل‌اعتنا و درخور برای رولزرویس کولینان و بنتلی بنتایگا است. این خودرو سواری راحت‌تری نسبت به دو سنگین‌وزن بریتانیایی داشته و از نظر سیستم‌های کمک‌راننده و سیستم اطلاعات سرگرمی نیز بهتر عمل کرده است. البته شاید برخی افراد نتوانند ذهنیت اینکه مایباخ تنها نسخه‌ای لوکس‌تر از GLS استاندارد است را پاک کنند؛ و در نهایت این تصویر ذهنی مشتریان است که در چنین مواردی تصمیم نهایی را می‌گیرد.

مشخصات مرسدس-مایباخ GLS فرست کلاس

  • قیمت: ۱۶۷۷۳۵ پوند
  • پیشرانه: ۸ سیلندر ۴ لیتری توربو با دستیار هیبریدی ۴۸ ولتی
  • قدرت/گشتاور: ۵۴۹ اسب بخار/۷۳۰ نیوتون متر
  • گیربکس: ۹ سرعته اتوماتیک، چهار چرخ محرک
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴.۹ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۱۱.۷ لیتر در هر صد کیلومتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا