معرفی خودرومعرفی خودروهای کلاسیک

معرفی فورد موستانگ الکتریکی

شارژ اتوموتیو که یک کمپانی استارت آپی بریتانیایی است برنامه‌های خود برای معرفی فورد موستانگ الکتریکی در فستیوال سرعت گوودوود را اعلام نمود.


این کمپانی به دنبال تولید 499 دستگاه از این موستانگ الکتریکی می‌باشد. خودروی موردبحث به‌صورت رسمی از بدنه‌های موستانگ دهه‌ی 60 میلادی استفاده کرده و قیمت آن از 300 هزار پوند آغاز می‌شود.


این خودروی عضلانی تمام الکتریکی با یک جفت پیشرانه که قدرت ترکیبی 469 اسب بخاری و گشتاور 1200 نیوتون متری دارند عرضه خواهد شد. در دل خودرو هم مجموعه باتری 64 کیلووات ساعتی قرار گرفته است.


شارژ اتوموتیو ادعا می‌کند موستانگ الکتریکی این شرکت شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 4 ثانیه‌ای و حداکثر سرعت 239 کیلومتر در ساعتی دارد. با یک‌بار شارژ می‌توان مسافت 321 کیلومتری را طی کرد.


این شرکت تصاویری از کابین موستانگ الکتریکی منتشر نکرده اما در تیزر کوتاه منتشر شده می‌توان بخش‌هایی از آن را دید. این خودرو از کابینی سفارشی که دارای قطعات کاملاً هنری و اینترفیس دیجیتالی می‌باشد سود می‌برد.


با تولید موستانگ الکتریکی، شارژ اتوموتیو هم به جرگه‌ی خودروسازانی پیوست که خودروهای کلاسیک را با قوای محرکه‌ی الکتریکی تولید کرده‌اند. از جمله‌ی این خودروسازان می‌توان به استون مارتین اشاره کرد که مدل کلاسیک DB6 ولانت را با قوای محرکه‌ی الکتریکی عرضه کرده است. جگوار هم نسخه‌ی الکتریکی ای تایپ نمادین را تولید کرده است.


هم‌اکنون می‌توان این خودرو را سفارش داد و انتظار می‌رود اولین نمونه‌ها از ماه سپتامبر سال جاری به دست مشتریان برسند.

[دانلود ویدئو]

دکمه بازگشت به بالا