اخبار خودرواخبار خودروهای جهان

معرفی فیس‌لیفت سانگ‌یانگ رکستون

پس از انتشار تیزرها و افشای تصاویر متعدد، سرانجام سانگ‌یانگ رکستون را در کره جنوبی رونمایی کرده است. رکستون طی این فیس‌لیفت تغییرات زیادی را در داخل و خارج تجربه کرده و حالا جذاب‌تر، لوکس‌تر و پیشرفته‌تر شده است.

عمدهٔ به‌روزرسانی‌های ظاهری این اس‌یووی کره‌ای در قسمت جلویی آن صورت گرفته یعنی جایی که یک جلوپنجرهٔ شش‌ضلعی بزرگ جدید به چشم می‌خورد.

این جلوپنجرهٔ بزرگ با قاب کرومی و الگوی داخلی الماسی، نمای قدرتمندی به جلوی رکستون مدل ۲۰۲۱ بخشیده است.

علاوه بر این، چراغ‌های جلوی خودرو هم تغییر کرده و به دی‌لایت‌های C شکل LED مجهز شده‌اند. بازطراحی سپر با مه شکن‌ها و ورودی‌های هوای جدید هم تکمیل‌کنندهٔ به‌روزرسانی‌های بخش جلویی رکستون مدل ۲۰۲۱ هستند.

حجم تغییرات در بخش عقبی خودرو اما بسیار کمتر بوده و صرفاً به چراغ‌های جدید LED محدود می‌شود. البته در طراحی سپر عقب هم کمی بازنگری شده و حالا به شبرنگ‌های جدید و همین‌طور تریم کرومی با طرحی مشابه سر اگزوز مجهز شده است.

در داخل رکستون مدل ۲۰۲۱ طرح اصلی و کلی داشبورد حفظ شده اما طراحان با غربیلک فرمان چهارپرهٔ جدید و متریال جدید، کابین خودرو را بروز کرده‌اند.

علاوه بر این، کنسول مرکزی هم از نو طراحی و به شیفتر دندهٔ جدید الکترونیکی مجهز شده که به محصولات ب‌ام‌و شباهت دارد. در تیپ‌های بالایی نیز یک صفحه آمپر تمام دیجیتالی ارائه می‌شود که به نمایشگر لمسی ۱۲.۳ اینچی میانی می‌پیوندد.

رکستون همچنین به تجهیزات جدید و پیشرفته‌تری مثل کروز کنترل تطبیقی، چهار دوربین برای پایش اطراف خودرو و فرمان برقی هم مجهز شده است.

رکستون جدید در اروپا با همان پیشرانهٔ ۲.۲ لیتری چهار سیلندر دیزلی عرضه خواهد شد اما با انجام یک بهسازی، قدرت این موتور از ۱۸۱ اسب بخار به ۲۰۲ اسب بخار و گشتاور آن از ۴۰۰ نیوتن متر به ۴۰۴ نیوتن متر افزایش یافته است.

برای انتقال نیروی این موتور هم یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک جدید با شیفتر الکترونیکی ارائه شده که جایگزین نمونهٔ هفت سرعتهٔ قبلی شده است.

برای رکستون در دیگر بازارها مثل استرالیا علاوه بر این موتور دیزلی، یک موتور ۲ لیتری بنزینی توربو هم ارائه می‌شود که ۲۲۰ اسب بخار قدرت دارد.

سانگ‌یانگ رکستون جدید از ماه مارس سال آینده در اروپا و از سه‌ماههٔ دوم ۲۰۲۱ در استرالیا عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا