مقایسه خودرومقایسه خودروهای خارجی

مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر

تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر، کدومو بخرم؟

معرفی دو سدان خاص بازار

تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر دو سدان محبوب در بازار ایران هستند که توانسته ­اند مشتریان خود را داشته باشند. البته میتسوبیشی لنسر خودرویی هست که در بین جوانان به­دلیل ظاهر اسپرت­تر و زیباتر خود، محبوبیت بیشتری کسب نماید. البته این به معنای عملکرد ضعیف تویوتا کرولا نیست؛ کرولا نیز در بخش­ هایی از رقیب خود بهتر ظاهر شده است. در ادامه با مجله اخبار خودرو همراه شوید تا به مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا بپردازیم تا با این دو خودروی محبوب بازار ایران از پیش بیشتر آشنا شوید و شاهد رقابتی جذاب بین دو خودروی مشتری­مدار باشید.

مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر

مقایسه ظاهری، این لنسر بی­رقیب

نسخه­های اولیه تویوتا کرولا به­قدری ظاهر قدیمی داشت که این خودرو را در بین دیگر رقبا با لقب ییرمرد از آن نام می­بردند. اما در آخرین نسخه­ این خودرو، تغییرات زیادی دیده می­شود که باعث شد کرولا نیز در بین رقبا بتواند خودرویی جوان­پسند حساب شود. گفتیم جوان­پسند؛ میتسوبیشی لنسر خودرویی است که از امتیاز طراحی قابل توجهی بهره می­برد که مهمترین دلیل این مسئله، ظاهر جوان­پسند و اسپرت این سدان بی­نظیر هست.

البته تویوتا کرولا نیز در بین خودروهای خانوادگی از ظاهر متمایزی نسبت به رقبا بهره می­برد که باعث شده است یک سر و گردن از رقبا بالاتر باشد. در بخش­های بعدی با مجله اخبار خودرو  همراه شوید تا در مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا برای بخش ظاهری ریزبین شویم تا به­طور دقیق به این جدال جذاب برسیم.

مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر
مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر

در بخش اول نگاهی به قسمت جلویی بیندازیم. بخشی که تویوتا کرولا هویت خود را حفظ کرده است و همچنان تا حدودی از ظاهر همیشگی سدان­های تویوتا بهره می­برد. جلوپنجره­های خشن این خودرو باعث شده است در کنار ظاهر خودرویی خانوادگی، دارای شخصیتی اسپرت باشد تا بتواند با رقیب قدرتمتد خود به جدال بپردازید. جلوپنجره میتسوبیشی اما ظاهری بسیار ساده دارد که در رقابت با حریف ژاپنی خود کم می­آورد و تا اینجای کار این نماینده تویوتا هست که برنده مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولاست.

کمی دقت بیشتری برای ظاهر جلویی داشته باشیم. هر چه ریزبین­تر می­شویم و به بخش­های بعدی می­رسیم این لنسر هست که کم کم ظاهر زیبای خود را به رخ رقیب خود می­کشد و نشان می­دهد که در این بخش، او برنده است. اولین بخشی که نشان­دهنده ظاهر زیبای این خودرو هست، چراغ­های جلوی نماینده میتسوبیشی، یعنی لنسر هست که با ظاهر ساده خود توانسته دلبری کند و در این امر نیز از رقیب خود موفق­تر بوده است.

گرچه کرولا نیز دارای چراغ­های جلوی زیبایی هست اما با توجه به ابعاد عجیب این چراغ­ها، لنسر بهتر ظاهر شده است. البته کسانی که دوست­دار خودروهای تویوتا هستند بدون شک هیچ ایرادی از چراغ­های کرولا نمی­گیرند زیرا یکی از شناسنامه­های سدان­های تویوتا، همین چراغ­ها با ابعاد عجیب هست.

مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر
مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر

برای قسمت­ کناری، هردو خودرو در یک حد و اندازه ظاهر شده­اند و در عین سادگی توانسته­اند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند. البته رینگ­های آلومینیومی ریز میتسوبیشی لنسر باعث شده است که امتیاز بیشتری به نماینده میتسوبیشی در مقایسه لنسر و کرولا برسد تا همچنان در این جدال جذاب، لنسر برنده باشد.

این پیروزی لنسر در قسمت عقب نیز پابرجاست. البته این کرولا هست که با چراغ­های نسبتا قدیمی خود نمی­تواند با لنسر به رقابت بپردازد. تویوتا برای این سدان خود از چراغ­های قدیمی استفاده کرده که تا حدی ما را یاد تویوتا کمری می­اندازد. البته چراغ­های عقب لنسر نیز بی­شباهت به مزدا 3 نیست اما با توجه به اسپرت بودن این چراغ­ها، لنسر در بخش آخر مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا در قسمت ظاهری نیز، قوی­تر ظاهر شده است.

 

مقایسه فنی، رقابتی سخت و نفس­گیر

در این قسمت از مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا شاهد مشخصات فنی مناسبی از هر دو خودرو هستیم. سدان­هایی که توسط موتور قدرتمند، سرعت بی­نظیر و مصرف سوخت پائین خود توانسته­اند رقابت را برای بازار خودرو از همیشه سخت­تر کنند. البته اگر بخواهیم ریزبین شویم این دو خودرو مخصوصا لنسر از مشخصات بهتری برخوردار هست اما در بخش­هایی هم این نماینده تویوتا هست که توانسته بهتر از رقیب خود ظاهر شود.

برای مقایسه فنی دقیق لنسر و کرولا، با مجله اخبار خودرو  همراه شوید تا در ادامه توسط جدول تهیه شده بتوانیم به جمع­بندی در این بخش برسیم.

مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر
مقایسه تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر
مدل خودرو میستوبیشی لنسر تویوتا کرولا
پیشرانه 4 سیلندر 4 سیلندر
حجم موتور 1.8 لیتر 2 لیتر
حداکثر قدرت 140 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه 143 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور 178 نیوتون متر در دور موتور 4250 دور در دقیقه 186 نیوتون متر در دور موتور 4200 دور در دقیقه
گیربکس اتومات CVT اتومات CVT
محور انتقال قدرت جلو جلو
مصرف سوخت (ترکیبی) 6.6 لیتر در هر صد کیلومتر 7.3 لیتر در هر صد کیلومتر
شتاب صفر تا 100 9.6 ثانیه 10 ثانیه
حداکثر سرعت 210 کیلومتر بر ساعت 195 کیلومتر بر ساعت

 

همان­طور که مشاهده فرمودید، نمی­توان به­طور دقیق اعلام کرد که لنسر بهتر از کرولا عمل کرده است و هر دو خودرو در بین رقبای خود بی­نظیر عمل کرده اند. اما با توجه به سرعت بی­همتا و مصرف سوخت پایین چشم­گیر لنسر، این نماینده میتسوبیشی است که دستش به عنوان برنده در این جنگ جذاب بالا می­رود.

 

مقایسه آپشن­ها و امکانات رفاهی

اگر پیگیر خودروهای تویوتا در بازار ایران باشید، اطلاع دارید که در کمال تعجب خودروهای تویوتا که در بازار ایران هستند از امکانات رفاهی و آپشن­های بسیار کمی برخوردار هستند. کرولا نیز از این آیه مثتسنا نیست و با امکانات رفاهی و آپشن­های کم خود نمی­تواند با لنسر به رقابت بپردازد.

حرف از لنسر شد؛ خودرویی که با توجه به قیمت خود توانسته آپشن­های خوبی را در خود جاکند. در ادامه با مجله اخبار خودرو  همراه شوید تا توسط جدول تهیه شده، به مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا برای بخش آمکانات رفاهی و آپشن­ها پرداخته شود :

 

تجهیزات میتسوبیشی لنسر تویوتا کرولا
چراغ دی­لایت، گردش چراغ در پیچ، شوینده چراغ جلو دی­لایت، چراغ­های جلو ، LED

تنظیم خودکار ارتفاع چراغ­های جلو

سیستمهای مولتی مدیا ، 4 بلندگو و 2 توئیتر،GPS 6 بلندگو
صفحه نمایش 6.4 اینچ 3.5 اینچی
رینگ ها 18 اینچی آلومینیومی 16 اینچی اسپرت
آینه گرمکن آینه­های بغل تاشو برقی
تهویه مطبوع اتوماتیک دستی
صندلی صندلی هشت راننده، روکش چرم صندلی عقب برقی، روکش چرمی
سانروف دارد ندارد
شیشه برقی برقی
سیستم های هشدار دهنده سنسور جلو و عقب، سنسور باران، سنسور نور، سنسور پارک سنسور باران،  سنسور نور، سنسور پارک
سایر امکانات بلوتوث، USB، کروز کنترل، شیفتر تعویض دنده پشن فرمان صفحه کیلومتر اپتیترون، جالیوانی استیل، فرمان تلسکوپی، استارت دکمه­ای

 

 

با یکبار مطالعه جدول بالا که توسط تیم مجله اخبار خودرو  تهیه شده است، برتری لنسر کاملا مشهود هست؛ البته تویوتا کرولا در نسخه سفارشی خود از امکانات رفاهی ایده­آلی برخوردار هست که با توجه به مریض بودن بازار خودرو ایران، بعید به­نظر میاد که بتوان نسخه سفارشی از این خودرو در ایران مشاهده کرد؛ در نسخه سفارشی این خودرو صفحه نمایش بزرگتر، سانروف، صندلی با تکنولوژی جدیدتر و … مشاهده می­شود که بازهم در مقایسه با میتسوبیشی لنسر نمی­تواند به برتری برسد.

 

مقایسه ایمنی، تویوتای همیشه مطمئن در مقابل لنسر محکم

تویوتا کرولا و میستوبیشی لنسر، هردو توانسته­اند 5 ستاره موجود در تست­های استاندارد ایمنی را دریافت کنند و از همین رو رقابت بین لنسر و کرولا پیش از پیش، سخت­تر شده است. البته اگر تویوتا کرولاهای موجود در بازار جهانی را بخواهیم با لنسر مقایسه کنیم، این نماینده تویوتا هست که موفق­تر ظاهر شده است، اما با توجه به شرایط خاص در ایران، این قضیه برعکس شده است و این نماینده مطمئن میتسوبیشی هست که امتیاز بیشتری را در مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا دریافت خواهد کرد.

در ادامه توجه شما را به جدول زیر جلب می­کنیم تا به­طور دقیق از امکانات ایمنی این دو سدان موفق اطلاع پیدا کنید :

تجهیزات میتسوبیشی لنسر تویوتا کرولا
تجهیزات ایمنی و حفاظتی سنسور پارک عقب،  سیستم کمک رسانی در سر بالایی، سامانه الکتریکی کنترل کشش پایداری، دوربین عقب سنسور پارک عقب، سنسور پارک جلو، دوربین عقب (نسخه سفارشی)، سیستم کمک رسانی در سر بالایی (نسخه سفارشی)
کیسه هوا 7 عدد 2 عدد برای سرنشین جلو و راننده
سیستم ترمز ABS، EBD، BA ABS، EBD، BA

تجربه رانندگی

اولین نکته­ای که در مقایسه میتسوبیشی لنسر و کرولا برای بخش تجربه رانندگی مشهود هست، صداهای خفیفی هست که از موتور به داخل کابین نماینده تویوتا وارد می­شود. این صداها ناشی از طراحی داخلی با کیفیت ضعیف تویوتا است. البته این صداها در لنسر نیز به­گوش می­رسد و نماینده میستوبیشی هم از کیفیت ساخت بالایی برای کابین­های خود بهره نمی­برد اما باز از کرولا بهتر عمل کرده است.

تویوتا کرولا خودرویی کاملا خانوادگی هست از همین رو نمی­توان از آن انتظار سرعت بالایی داشت. برخلاف کرولا، این لنسر هست که در این بخش موفق­تر بوده است و با سرعت بالای خود می­تواند اسپرت بودن خود را به رخ رقیبان خود بکشد. البته سیستم تعلیق و هندلینگ میتسوبیشی لنسر نکته­ای هست که نمی­توان از آن گذر کرد. در کل با توجه به سیستم تعلیق بهتر و کیفیت ساخت کابین نسبتا بهتری که نسبت به کرولا دارد، این میتسوبیشی هست که در این بخش پیروز از این جدال بیرون می­آید.

جمع بندی، کرولا و لنسر دو سدان میان­رده موفق

قبل از هر نکته­ ای باید به این اشاره کرد که با توجه به خانوادگی بودن کرولا، نباید از آن انتظار سرعت بی­نظیری داشت اما امکانات رفاهی کم این خودرو کاملا حس می­شود و این یک نکته منفی محسوب می­شود.

اما لنسر در بین رقبای خود با توجه به قیمت پرداختی توانسته است رضایت مشتریان خود را دربر داشته باشد. در کل هردو خودرو در بین رقبای صنف خود، توانسته ­اند موفق ظاهر شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا