معرفی خودروهای خارجیمعرفی خودرو

نقد و بررسی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

معرفی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبرید

معرفی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

میتسوبیشی اوتلندر هیبرید، بهترین گزینه برای علاقه­مندان به خودروهای شاسی­بلند که در عین حال دوست­دار محیط زیست نیز هستند، می­باشد که می­تواند تمامی خواسته­های شما از یک شاسی­بلند بنزینی را حتی فراتر از آن برآورده کند. این خودرو نزدیک به یکسال هست که در بازار ایران نیز ورود کرده است و با توجه به استقبالی که از اوتلندر هیبرید شد، پیش­بینی می­شود این روند، صعودی باشد و با استقبال بیشتر مردم از قطعات میتسوبیشی اوتلندر هیبرید نیز بیشتر در بازار قطعات دیده شود.

میتسوبیشی برای اوتلندر سنگ تمام گذاشته است. این خودرو به دو صورت هیبریدی عادی و هیبریدی پاگین عرضه می­شود. هیبریدی عادی اوتلندر دارای موتور الکتریکی هست که در زمان حرکت می­تواند خود را شارژ نماید. نسخه دیگر این خودرو، پلاگین هیبریدی هست که درکنار سوخت بنزینی، می­تواند از طریق برق خانگی نیز شارژ شود. در ادامه با همراه مکانیک همراه شوید تا به نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید پرداخته شود.

 

نقد و بررسیی فضای داخلی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

رسیدیم به اولین قسمتی که در آن نقطه ضعف دیده می­شود. طراحی داخلی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید ما را یاد شاسی­بلندهای سال 2014 به قبل می­اندازد و با توجه به سال ساخت این خودرو که به 2018 بر می­گردد تا حد زیادی قدیمی به­نظر می­رسد. قاعدتا مشتری با توجه به قیمت بالایی که برای یک خودروی هیبریدی می­پردازد، انتظار خودرویی با ظاهر داخلی مدرن دارند که به هیچ وجه این انتظارشان برآورده نمی­شود.

البته که فراموش نکنیم اوتلندر هیبرید، شاسی­بلندی از میتسوبیشی می­باشد و غیرممکن هست که کیفیت قطعات و متریال داشبورد و فضای داخلی، از بهترین کیفیت نباشد؛ از همین رو اگر ظاهر داخلی آنچنان برایتان اهمیت ندارد و جزو کسانی هستید که کیفیت را ارجع­تر از کمیت می­دانید خیالتان راحت باشد که بهترین کیفیت برای قطعات داخلی اوتلندرهیبرید به­کار گرفته شده است تا در نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید امتیاز کمی نگیرد و همچنان در رقابت با رقبا باقی بماند.

 

نقد و بررسی فضای بیرونی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

ظاهر بیرونی اوتلندر هیبرید نسبت به ظاهر داخلی خود، تا حدی مدرن­تر ظاهر شده است اما همچنان نمی­توان از میتسوبیشی اوتلندر هیبرید به ­عنوان شاسی­بلندی با ظاهر بی­نظیر یاد کرد و به قول معروف همچنان جای پیشرفت دارد. میتسوبیشی اوتلندر هیبرید نسبت به رقبای شاسی ­بلندی چینی خود از ظاهر به­ مراتب زیباتری بهره­مند هست اما این نکته را باید توجه داشت که این غول هیبریدی با توجه به قیمت بالا، در رقابت با شاسی­ بلندهای همه­چیز تمام گران­قیمت می­باشد.

اوتلندر هیبرید صد در صد در رقابت با رقبای اصلی خود، نمی­تواند به جدال بپردازد اما تا حدی هست که بتوان از میتسوبیشی اوتلندر هیبرید به عنوان خودرویی با ظاهر متوسط نسبتا زیبا یاد کرد. در ادامه همراه مکانیک به­صورت ریزبینانه به نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید در بخش ظاهر بیرونی خواهد پرداخت.

میتسوبیشی اوتلندر هیبرید، دارای چراغ­های جلوی اخمو هست که در کنار جلوپنجره­ای زیبای خود، برای قسمت اول امتیاز خوبی کنار می­گذارد. سپر جلو نیز بی­نقص بوده است و در نهایت نیز مه­شکن­های زیبای میتسوبیشی اوتلندر هیبرید به­چشم می­خورد که زیبایی متوسط این خودرو نیز، بیشتر مدیون همین قسمت جلویی خودرو هست. در قسمت کناری هیچ طراحی خاصی دیده نمی­شود از همین رو امتیازی نیز در این بخش به این غول هیبریدی نخواهد رسید.

اما رسیدیم به نقطه ضعف ظاهر بیرونی؛ میتسوبیشی اوتلندر هیبرید برای ظاهر پشتی خود می­توانست به مراتب بهتر ظاهر شود و با چراغ­هایی با ظاهر قدیمی خود نتوانست اشتیاق مشتریان را به سمت خود داشته باشد تا در مجموع امتیاز خوبی در نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید برای بخش ظاهری نرسد.

 

نقد و بررسی رانندگی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

اولین مسئله­ای که برای بخش رانندگی در نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید به چشم می­خورد سرعت ایده­آل این غول برقی هست که با توجه به هیبریدی بودن، قادر هست 190 کیلومتر بر ساعت، سرعت داشته باشد. البته که سیستم تعلیق و هندلینگ این خودرو برعکس ظاهرش، بی­نظیر بوده است و لحظات خوشی را برای شما و سرنیشنان القا خواهد کرد. از شتاب­گیری میتسوبیشی اوتلندر هیبرید نیز نگران نباشید زیرا این هیبریدی بی­نظیر می­تواند صفر تا صد را در عرض 10.5 ثانیه طی نمیاد.

 

نقد و بررسی موتور میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

اوتلندر هیبرید از موتوری 4 سیلند بهره می­برد که در نسخه پلاگین خود، حجمی برابر 2 لیتر برای بنزین دارد. این موتور دارای 16 سوپاپ هست که قدرتی برابر با 117 اسب بخار دارد که این قدرت توسط گیربکس اتوماتیک CVT به خودرو منتقل می­شود. گشتاور این موتور رضایت­بخش، 186 نیوتون متر در دور موتور 4500 دور در دقیقه هست. در مجموع می­توان عملکردی خوب را برای بخش موتوری در نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید از این خودرو به ثبت رساند.

 

نقد و بررسی ایمنی خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

هنور تست ایمنی استانداردی از این خودرو دیده نشده است اما با توجه به امکانات ایمنی مانند : سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل سرعت، ترمز دستی الکتریکی، 7 کیسه­هوا و … می­توان انتظار خودرویی ایمن را از میتسوبیشی داشت.

 

نقد و بررسی ارزش خرید خودرو میتسوبیشی اوتلندر هیبریدی

همان­طور که اطلاع دارید بازار خودروها در ایران، تا حد زیادی مریض هست. خودروهای هیبریدی یکی از قربانی­های اصلی این بیمار بودن بازار هستند و با توحه به همه این موارد، پیدا نشدن قطعات و قیمت بالای اولتندر هیبرید باعث می­شود تا امتیاز خوبی در نقد و بررسی میتسوبیشی اوتلندر هیبرید برای بخش ارزش خرید، تعلق نگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا