معرفی خودروهای چینیمعرفی خودرو

5 علتی که نباید هاوال H2 را بخرید!

با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا شوید

با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا شوید

هاوال H2 یکی از خودروهای کراس اور موجود در بازارهای کشور است. این کراس اور خانوادگی را شرکت چینی گریت وال تولید می‌کند و برای اولین در سال 2014 از آن رونمایی شد. هاوال H2 هرچند دارای ظاهری جوان پسند و تجهیزات مدرن کاملی نیست، اما قیمت آن رضایت خریداران و دوستداران کراس اورهای کمپاکت خانوادگی را جلب خواهد کرد.

هاوال H2
هاوال H2

به همین دلیل توانسته در بازارهای کشورهای مختلف و از جمله ایران جایگاهی برای خود به دست آورد. اما این خودرو در مقایسه با سایر کراس اورهای موجود در بازار از معایب شایان توجهی برخوردار است که در اینجا سعی خواهیم کرد شما را با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا کنیم.

هاوال H2
هاوال H2

طراحی ساده ظاهری 

مقایسه هاوال H2 با سایر کراس اورهای موجود در بازار نشان می‌دهد که این خودرو از طراحی جذاب و مدرنی برخوردار نیست. پس می‌توان این نکته را یکی از معایب این خودرو دانست. طراحی خارجی هاوال H2 کاملاً یکدست و ساده است. به صورتی که نه فقط شاهد ابتکار خاصی در طراحی آن نیستیم، بلکه به زبان ساده، چنگی هم به دل مشتری نخواهد زد. در کل می‌توان گفت که ظاهر خارجی هاوال H2 دارای خصوصیت خاصی نیست که آن را در ذهن ماندگار سازد.

هاوال H2
هاوال H2

از نظر طراحی داخلی هم باید گفت که از سویی تجهیزات مدرن مشابه سایر کراس اورهای بازار در هاوال H2 مشاهده نمی‌شود. از سوی دیگر هم طراحی و متریال مورد استفاده در فضای داخلی این خودرو با طراحی‌های هیجان انگیز سایر شاسی بلندها قابل مقایسه نیست. می‌توان گفت که حس نشستن در کابین هاوال H2 با حسی که حضور در کابین کراس اورهای مدرن ایجاد می‌کند، یکسان نیست. متریال مورد استفاده برای ساخت داشبورد این خودرو، پلاستیک فشرده است. به همین دلیل در اولین نگاه ارزان قیمت بودن مواد به کار رفته را حس خواهید کرد. در کل باید گفت که هاوال H2 خودروی نیست که تصویر خود را در ذهن‌ها ماندگار سازد.

مصرف سوخت بالا

5 علتی که نباید هاوال H2 را بخرید!
5 علتی که نباید هاوال H2 را بخرید!

می‌توان گفت که مصرف سوختی که از جانب سازندگان چینی برای هاوال H2 اعلام شده، معقول به نظر می‌رسد. طبق اعلام شرکت گریت وال، مصرف سوخت هاوال H2 در شهر 12 لیتر، در بزرگراه 7 لیتر و مصرف سوخت آن در سیکل ترکیبی 9/8 لیتر است. اما مصرف سوخت این خودرو در عمل بیشتر از این ارقام است. برای مثال اگر با سرعت بالا رانندگی کنید، خواهید دید که مصرف سوخت حتی به 15 لیتر در هر 100 کیلومتر خواهد رسید. این رقم برای یک کراس اور کمپاکت رقم بسیار بالایی است. همچنین تجربه رانندگی درون شهری با این خودرو نشان دهنده مصرف سوخت بالاتر از رقم اعلام شده است. در کل مصرف سوخت هاوال H2 با آنچه که در کاتالوگ‌های شرکت گریت وال وجود دارد، منطبق نیست و مشتریان این خودرو رضایت چندانی از آن ندارند.

شتاب گیری ضعیف

یکی دیگر از معایب هاوال H2 شتاب گیری ضعیف است. این خودرو از موتور با حجم 1500 سی سی استفاده می‌کند. موتور 4 سیلندر 16 سوپاپه این خودرو دارای حدأکثر قدرت خروجی 148 اسب بخار و حدأکثر گشتاور خروجی 210 نیوتن متر است. به همین دلیل شتاب گیری اولیه آن چندان مطلوب نیست. اما عدم شتاب گیری رضایت بخش تنها یک سوی قضیه است؛ ضعف موتور هاوال H2 در دنده‌های بالا کاملاً مشهود است. بنابراین، می‌توان گفت که این خودرو قادر جلب رضایت افراد دوستدار سرعت‌های بالا نیست. دلیل ضعف هاوال H2 در شتاب گیری و همچنین عملکرد نامناسب آن در دنده‌های بالا را می‌توان حجم کم موتور آن دانست.

هاوال H2
هاوال H2

اما همچنین نباید عملکرد نامناسب گیربکس را نادیده گرفت. در هنگام شتاب گیری هماهنگی کاملی در بین عملکرد گیربکس و موتور خودرو وجود ندارد. همین هم موجب تقویت عملکرد ضعیف هاوال H2 در هنگام شتاب گیری می‌شود.

 

هاوال H2
هاوال H2

سر و صدای داخل کابین

ضعف بدنه هاوال H2 تنها در طراحی خارجی و داخلی آن نیست. یکی دیگر از معایب هاوال H2 این است که کابین این خودرو نسبت به سایر کراس اورهای موجود در بازار، دارای سر و صدای بیشتری است. یکی از نکاتی که خریداران کراس اورهای خانوادگی به آن توجه می‌کنند، احساس آرامشی است که این خودروها به سرنشینان خود منتقل می‌کنند. اما این احساس در هاوال H2 نسبت به سایر شاسی بلندها کمتر است.

هاوال H2
هاوال H2

همچنین این خودرو در هنگام عبور از پیچ‌ها از تعادل مورد نظر برخوردار نیست. پس می‌توان یکی دیگر از معایب هاوال H2 را حرکت گهواره‌ای این خودرو در این گونه مواقع دانست. این حرکت‌های گهواره‌ای موجب می‌شود تا سرنشین هاوال H2 احساس آرامش و امنیت لازم در خودرو را نداشته باشد.

ایمنی و تجهیزات محافظتی

بر کسی پوشیده نیست که اکثر خودروهای چینی از ایمنی لازم برخوردار نیستند. خودروهای چینی اکثراً بازارهای کشورهای مشتری اتومبیل‌های با کیفیت پایین را هدف قرار می‌دهند. اما هاوال H2 برای صادر به کشورهای پیشرفته طراحی شده، پس در این مورد محکوم به رعایت استانداردهای جهانی شده‌اند. هرچند که هاوال H2 مورد تست مؤسسه معتبر اروپایی Euro NCAP قرار نگرفته (و شاید چینی‌ها در این مورد هم از قرار گرفتن در معرض استانداردهای پیشرفته خودداری کرده‌اند)، اما این خودرو تست‌های مؤسسه استرالیایی ANCAP را انجام داده است.

هاوال H2
هاوال H2

در نتیجه تست‌های انجام شده، هاوال H2  موفق به کسب 5 ستاره ایمنی این مؤسسه استرالیایی شده است. اما باید در نظر داشت که اعتبار مؤسسه تست و ایمنی خودروهای اروپا بسیار بیشتر از مؤسسه استرالیایی موازی آن است. به همین دلیل شاید به صورت تخمینی بتوان گفت که هاوال H2 می‌تواند 4 ستاره ایمنی را از مؤسسه اروپایی NCAP کسب کند.

خدمات پس از فروش

یکی از نکات قابل توجه در خریداری خودرو، شبکه فروش و خدمات پس از فروش آن است. اما شاید بتوان همین نکته را یکی دیگر از معایب هاوال H2 به حساب آورد. با انجام تحقیقات میدانی متوجه می‌شویم که خریداران این خودرو رضایت چندانی از مراکز خدمات پس از فروش این خودرو ندارند. در این مورد می‌توانیم به عدم پاسخگویی به موقع، کیفیت پایین خدمات و … اشاره کنیم. در کل، وقتی که خدمات پس از فروش هاوال H2 را با سایر کراس اورهای خانوادگی موجود در بازار مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم هاوال H2 توان رقابت با آنها را دارا نیست.

هاوال H2
هاوال H2

در اینجا شما را با معایب هاوال H2 بیشتر آشنا کردیم. در پایان لازم است اشاره کنیم که خودروهای چینی در کل توان رقابت با خودروهای هم تراز ساخت سایر کشورها را ندارند. هاوال H2 هم از این قاعده مستثنی نیست و در مقایسه با سایر کراس اورهای کمپکت موجود در بازا حرف زیادی برای گفتن ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا